Taśmy wysokotemperaturowe — nowoczesne narzędzia, które odmieniają przemysł obróbki stali

Czy wiesz, że taśmy wysokotemperaturowe zwiększają efektywność procesów obróbki stali, ochraniając obszary narażone na uszkodzenia, zabezpieczając przewody oraz instalacje, a także zapewniając lepszą izolację w piecach przemysłowych? Z tego powodu są chętnie wykorzystywane przez małe i duże przedsiębiorstwa, którym zależy na przyspieszeniu poszczególnych procesów i zminimalizowaniu ryzyka strat w wytwarzanych materiałach. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, czym wyróżniają się nowoczesne taśmy wysokotemperaturowe i w jaki sposób ułatwiają obróbkę stali.

Czym są taśmy wysokotemperaturowe i jakie ich rodzaje wyróżniamy?

Wysokiej jakości taśmy wysokotemperaturowe najczęściej powstają z nośnika PE (polietylenu), który wyróżnia się wytrzymałością i elastycznością. Dzięki temu łatwo dopasowuje się do powierzchni o chropowatej fakturze lub nieregularnych kształtach, cechując się przy tym odpornością na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych i na uszkodzenia mechaniczne. Tego typu nośnik może mieć różną grubość, w zależności od przeznaczenia. Co więcej, w taśmach wysokotemperaturowych niezwykle ważny jest klej. Bardzo dobrze sprawdza się klej silikonowy, który jest odporny na temperatury do 220°C i charakteryzuje się wysoką mocą klejenia. Jednocześnie nie pozostawia śladów podczas usuwania, dzięki czemu świetnie nadaje się do obróbki stali, szyb czy elementów karoserii.

Innowacyjne zastosowania taśm wysokotemperaturowych w obróbce stali

Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów i mocnego kleju, który zachowuje swoje właściwości w temperaturze do 220°C, pozwalają na zastosowanie taśm w ekstremalnych warunkach przemysłowych. W rezultacie taśmy wysokotemperaturowe świetnie sprawdzają się do maskowań, a także do łączenia materiałów o nietypowych fakturach i kształtach. Przy wyborze nośników o odpowiedniej grubości mogą z powodzeniem zastąpić inwazyjne metody łączeń, wyróżniając się łatwym montażem i brakiem nieestetycznych śladów po odklejeniu. Z tego powodu w takiej branży jak obróbka stali taśmy przydadzą się do wielu zastosowań:

– zabezpieczanie materiałów narażonych na wysokie temperatury podczas takich procesów jak kucie, hartowanie czy wyżarzanie. Wówczas chronią przed przegrzaniem i deformacjami, – izolacja pieców przemysłowych w celu redukcji strat ciepła, – ochrona przewodów i instalacji przed działaniem wysokich temperatur, – zmniejszanie ryzyka korozji; stal zachowuje swoje właściwości mimo narażenia na ekstremalnie trudne warunki.

Ze względu na wysoką elastyczność i mocną przyczepność taśmy wysokotemperaturowe w obróbce stali są chętnie stosowane do precyzyjnych zadań, takich jak produkcja łożysk czy elementów silników. Wówczas skutecznie zabezpieczają wybrane obszary przed przegrzaniem, a przy tym pozwalają na łatwe łączenia poszczególnych komponentów. Wybierając tego typu taśmy do obróbki stali, warto korzystać z ofert cenionych producentów, którzy zapewniają kompleksowe rozwiązania przemysłowe. Przykładem takiej marki jest EPAT, który przy produkcji taśm korzysta z najnowszych technologii i materiałów. Zapoznaj się z przygotowaną ofertą taśm i wybierz produkt, który najlepiej wpisze się w potrzeby Twojego przedsiębiorstwa. 

Redaktor
Czeslaw

Photo of author

Czeslaw